בניית אתרים

בניית אתר בחינם

בניית אתר בחינם מתאים למי שאין ברשותו תקציב לאנשי מקצוע מיומנים אך יש לו את הזמן והאנרגיה להתמודד בעצמו עם כל המטלות הרבות. במטרה לבנות אתר שישרת אותו. באתרי בניית אתרים בחינם ישנם מגבלות רבות כאלו ואחרות. נושא בניית אתרים מפותח מאוד ובעל צרכים רבים ומגוונים. אצל כל נותר שירות תמצא מגבלה אחת לפחות, מפני שתבנית האתרים מיועדת לפלח שוק ככל האפשר ולאו דווקא לצרכים הייחודיים שלך. לדוגמא: לחלקן של ספקיות בניית אתר בחינם, ישנה מגבלה של שילוב כתובת הדומיין הפרטית שלנו באתר המסופק לנו. או מקום קטן מידי באתר כדי לאחסן תמונות וקבצים, תמיכה בעברית ובחלקם מגבלת עיצוב של מבנה אתר והסגנון המסופק. חשוב לבדוק שבאפשרותנו להתפשר על מגבלות אלו כדי להקים את האתר.

מה אינטרס הספק לאפשר לנו בניית אתר בחינם? לכל נותן שירות כזה  אינטרס משלו. למשל: אתר המציע לך לבנות אצלו את האתר, רק שבתחתית כל דף ישולבו פרסומות.( חינם אין כסף, אך זה עולה לנו בלתת שטח פרסום לנותן השירות שעלול במקרים מסוימים להפריע למבקרים באתר). לעיתים יופיע אזכור קטן של ספק האתר בתחתית כל דף ( דבר שניתן להתפשר עליו).  אתרים מסוימים כאלו הם לפעמים בתקופת הרצה ועתידים להיסגר לתשלום בעתיד. הסיבה המרכזית של כל אתרי חינם אלו היא תעבורה. מרגע שישנה תעבורה גבוהה באתרים, ניתן למנף אותה למודל עסקי מכניס. אם מצאתם נותן שירות אמין, יציב (שלא ייסגר בקרוב) ומגבלותיו נסבלות מצידם, מצאתם מקום טוב לבנות אתר בחינם. 

לאחר שמצאתם ספק מתאים, היכנסו לניהול. בניית אתרים בחינם חייבת לספק מערכת לניהול האתר והתכנים שלו. יש לבדוק את מערכת הניהול, שהיא אכן נוחה, ידידותית ומתאימה לידע שלכם בבניית אתרים. לרוב מערכות ניהול אלו אינם מסובכות ומותאמות לשימושו של המשתמש הממוצע ומטה. יש לבדוק כמה מערכות כאלו אצל כמה נותני שירותים ולבחור את הנוחה לנו ביותר. במערכות בדרך כלל ישנו עורך תוכן ידידותי הדומה במקצת לתוכנת הוורד. דבר המאפשר כתיבת תוכן בצורה נוחה ואפשרויות של צביעת הטקסט, הדגשתו והכנסת קישורים מהדף אל הדפים האחרים ועוד.

גם אם תעבדו עם בעלי מקצוע כגון: בונה אתרים לבניית אתרים, תמיד תצטרכו לכתוב את התכנים בעצמכם (אלא אם כן גם לכך נעזרתם בבעל מקצוע).בכל מקרה,  יש לכתוב אותם בצורה נכונה וקריאה לרשת האינטרנט מצד אחד, מצד שני שישרתו את המטרות שלכם ומצד שלישי כתובים בצורה נכונה למנועי החיפוש.  בדרך כלל באתרים אלו אין הגבלה על דפים ותוכלו ליצור כמה דפים שתרצו.

אתרי בניית אתר בחינם

קיימים ברשת אתרים רבים הנותנים שירות של בניית אתר בחינם. לגוגל, אפליקציה הנקראת Goggle Page Creator. המאפשרת לכם לבנות אתר בחינם. Webs, אתר נוסף דומיננטי בשוק. חיפוש קצר בגוגל באנגלית free website או בעברית אתר בחינם, ייתן המון תוצאות בנושא. אתר נוסף ידידותי מאוד נקרא Jimdo, בעל ממשק שאינו מבוסס טפסים אלא העדכון באתר מתבצע באתר עצמו לאחר שנכנסתם לאתר כמנהל האתר. אחרון חביב שבנוסף מאפשר לכוון דומיין משלכם נקרא Weebly ומאפשר להתחבר למערכות חיצוניות המשלימות אותו כגון מערכות טפסים לשילוב בדפי האתר, דוחות ועוד.

בכל מקרה של בניית אתר גם עם בעלי מקצוע ולמי שלא התנסה בבניית אתר, אני ממליץ להתנסות ולהקים באופן ניסיוני אתר בחינם. אפילו אתר קטן ומינימאלי. רק כדי להתרשם מהיכולות והאפשרויות. זה ייתן לכם להתמקד ולהבין טוב יותר מה האתר שלכם צריך להכיל, ואיך תסתדרו עם עדכון האתר בעתיד. במקרה של צורך בעדכון האתר. ככל שמערכת ניהול של בניית אתר בחינם נוחה לכם יותר וגמישה יותר, העדכון יעשה בקלות רבה יותר.

מעוניין בשירותי בניית אתרים? שאל אותנו.
כל הזכויות שמורות לבניית אתרים 2009. מפת אתר